One store sells milk for $3.00 per gallon. A second store sells milk for $0.80 per

QuestionsCategory: MathOne store sells milk for $3.00 per gallon. A second store sells milk for $0.80 per
Nikole Mccray asked 8 months ago
One store sells milk for $3.00 per gallon. A second store sells milk for $0.80 per quart.If you need two gallons, which store should you buy from?

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!