A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price? A.0.49 per can B.0.50

QuestionsCategory: MathA pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price? A.0.49 per can B.0.50
Tanner Valencia asked 5 months ago
A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?

A.0.49 per can
B.0.50 per can
C.0.58 per can ••
D.0.60 per can

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!